Kamery Do Monitoringu

Kamery Do Monitoringu

Obecnie istnieje mnóstwo możliwości, które umożliwiają zdalny dozór obiektu za pośrednictwem wizji oraz fonii. Wybór kamer CCTV jest bardzo szeroki tudzież ceny kształtują się od 400,00 zł za pełen zestaw do nawet kilkudziesięciu tysięcy, zatem jaki sprzęt wybrać? Aby nie wydawać swoich środków na zupełnie nie potrzebne rzeczy oraz zaoszczędzić sobie pracy jednocześnie otrzymując wysoką jakość w stosunku do ceny,w pierwszej kolejności musimy sobie odpowiedzieć na pytanie co nasze kamery do monitoringu mają obserwować, na jakiej jakości obrazu nam zależy, czy chcemy np. widzieć bardzo drobne szczegóły takie jak tablice rejestracyjne nie uczciwego sąsiada, który właśnie uszkodził nasz samochód wyjeżdżając ze swojej posesji, czy też tylko ogólny zakres obrazu.

W momencie ustalenia swoich potrzeb należy się zastanowić w jaki sposób rozplanować punkty obserwacyjne aby nie doszło do sytuacji, w której mamy niewielki dom z posesją przy którym mamy wiele niepotrzebnych kamer. Dobrze rozplanowane punkty montażu kamery do monitoringu może nam zaoszczędzić sporo środków, ograniczając ilość sprzętu.

Kolejną ważą kwestią jest instalacja przewodów pod kamery do monitoringu. Należy się zastanowić czy położenie okablowania nie będzie ingerowało w struktury nowo wyremontowanego obiektu. Doświadczony instalator potrafi poprowadzić przewód ograniczając do minimum ingerencję w struktury budynku.

Kamery bezprzewodowe

Zaletą instalacji bezprzewodowej jest brak ingerencji podczas montażu infrastruktury przewodowej w ściany oraz w strukturę obiektu. Instalacja bezprzewodowa umożliwia przenoszenia kamer w dowolne miejsca w zakresie zasięgu funkcjonowania. Niestety instalacje bezprzewodowa zawiera wiele nie wad. Zasięg bezprzewodowy mocno ogranicza pole
działania w porównaniu do kamer zainstalowanych na przewodach. Monitoring bezprzewodowy nie nadaje się do obiektów o dużych powierzchniach. Bezprzewodowe kamery do monitoringu cechują się ograniczoną stabilnością co nie zabezpieczy naszego obiektu w 100%.

Jakie kamery do monitoringu wybrać

Do ochrony obiektów mieszkalnych najtrafniejszym rozwiązaniem będą kamery HDCVI. Kamery te są przeznaczone dla obiektów wyposażonych w instalację przewodową, posiadają możliwość regulacji optycznej oraz podglądu online z każdego miejsca. Cechują się wysokim stosunkiem jakości do ceny.

Phone Icon